Чому важливо знати тиск в шинах?
26.10.2021
Підбір шин для навантажувача та іншого спеціалізованого транспорту здійснюється з урахуванням їх різновидів і розмірів. Дуже важливо знати, який тиск в шинах, тому як для різних типів покришок воно різне. Крім того, існують суцільнолиті колеса, які не потребують накачування.
Різновиди шин
На ринку представлений великий асортимент моделей і широкий список продукції, що випускається. За різновидом свого влаштування колеса поділяють на суцільнолиті та пневматичні.
Перші експлуатуються на виробництвах і складах, де є гострі металеві елементи, стружка та інші предмети, які можуть їм зашкодити. В даному випадку найкращим вибором буде цільнолита гума. Для застосування необхідний спеціальний прес, що виконує розбортування коліс. Але при виборі литих покришок існує ймовірність перемерзання, через що неможливо буде забезпечити курсову стійкість. Литі вироби краще підходять для літніх майданчиків з рівною поверхнею. Їй не можуть нашкодити ні проколи, ні порізи. Експлуатаційний період литих коліс майже в два рази більше, ніж у покришок камерного типу. Але через велику вагу і високе навантаження на ключові вузли обладнання, істотні запити до рівності поверхні, перевитрати пального, особливої затребуваністю користуються пневматичні колеса.
Пневматичні шини є більш доступними в плані вартості. Вони відрізняються приголомшливими амортизаційними якостями і відносно невеликою масою, через що значно знижується навантаження на трансмісію техніки. Ці покришки призначені для застосування всередині об’єктів і на майданчиках відкритого типу, де немає ідеально рівної бази. Використання пневмошин спільно зі спеціальними ланцюгами з металу гарантує захист від ковзання і дає можливість експлуатувати навантажувальний транспорт на зледенілих дорогах.
У процесі підбору коліс для машин, які застосовуються поза приміщенням з метою переміщення по гравію і нерівному дорожньому полотну, для використання обладнання взимку має сенс застосовувати пневмошини. Їх експлуатаційний період буде відповідати відомостями, які вказані в документах на шини.
Оптимальний тиск в шинах
Правильний тиск шин навантажувачів гарантує оптимальні умови для застосування техніки. Надмірний тиск покришок робить амортизацію набагато гіршою і збільшує навантаження на основні вузли техніки, що сприяє швидкому стиранню протектора. Перекачані покришки зменшують керованість та стійкість навантажувача на нерівностях і можуть привести до перекидання.
Брак тиску в колесах навантажувача підвищує пляму взаємодії, внаслідок чого при подоланні підвищеного зчеплення з дорожньою поверхнею машина витрачає набагато більше пального. Крім цього, значно швидше виходять з ладу бічні деталі протектора, утворюються заломи та розриви корду. Але низький тиск на слабких і слизьких поверхнях значно покращує прохідність техніки.
Нормальні показники тиску в шинах безпосередньо залежать від таких особливостей:
- влаштування корду (діагональне, радіальне);
- максимальне навантаження;
- максимальна швидкість.
Особливості виявлення тиску
Перевірка тиску в шинах здійснюється безпосередньо перед кожною робочою зміною. Значення контролюються за допомогою манометрів різного типу.
Використовується кілька одиниць виміру значень. У нашій країні головною є Атмосфера, фактично відповідає Бару. У США це одиниця PSI. Компанії виробники автогуми використовують також Кілопаскаль.
Формули для перекладу одиниць виміру з однієї в іншу:
- 1 atm відповідає 14,696 psi;
- 1 atm дорівнює 101,348 kPa;
- 1 bar відповідає 0,98 atm;
- 1 psi дорівнює 0,068 atm.
Щоб розібратися в тому, на скільки атмосфер качати колеса на машині, має сенс ознайомитися з рекомендаціями виробників обладнання та маркуванням шин, яка міститься на їх бічної частини.