Про компанію

Особливості ущільнення асфальтового полотна

Особливості ущільнення асфальтового полотна

Асфальт ущільнюється шарами. Правильно ущільнене покриття повинне включати в себе кілька шарів: нижній, сполучний і шар зносу. Для останнього застосовується традиційний асфальтобетон, щебенево-мастиковий і пористий.

Асфальтобетон ущільнюється до того моменту, поки не підвищиться рівень щільності та не знизиться пористість. Число повітряних порожнин зменшується до необхідних показників для досягнення необхідного ступеня ущільнення.

У підсумку це дозволяє досягти кращої стабільності шару і збільшити рівень його опірності деформаціям. Від якості ущільнення безпосередньо залежить і зносостійкість верхнього шару.

Спільно з ущільнювальними маніпуляціями одночасно відбувається вирівнювання для досягнення комфорту під час їзди, тому шар зносу повинен мати рівномірне і гладке покриття і забезпечувати ідеальне зчеплення коліс з ґрунтом.

Вплив складу суміші на ущільнення

Асфальтова суміш буває різною за складом виходячи зі свого призначення і особливостей клімату. З цієї причини рецептура асфальтових сумішей змінюється, а разом з нею і ущільнювальні якості асфальту. На характеристики впливає склад і розмір мінеральних елементів, що входять до нього. Ще однією важливою складовою, від якої залежить в’язкість, виступає бітум і його температура.

Для доріг з активною експлуатацією використовуються суміші, що відрізняються стійкістю до деформації. Зазвичай такі суміші містять у собі великогабаритні мінерали, що містять велику кількість великих каменів. Дані суміші відрізняються тяжкістю ущільнення. Їм необхідна величезна кількість зусиль і важка спецтехніка.

У разі накатки доріг, що відрізняються невеликою інтенсивністю експлуатування, застосовуються суміші з мінімальним вмістом каменів і максимальним числом піску, а також м’яким бітумним розчином. Дані суміші відрізняються легкістю ущільнення, але через свої характерні особливості вони можуть деформуватися при укладанні, що вимагає максимального контролю, а також певної кількості часу на застигання. У разі порушення технологічного циклу трапляється зміщення самого продукту або утворення хвиль на дорожньому покритті.

Початкове ущільнення

Спочатку попереднє ущільнення здійснюється за допомогою асфальтоукладача. Завчасне ущільнення за допомогою даного виду обладнання надає бездоганний вплив на первинний шар і його властивості, і забезпечує більш надійне подальше укладання котком поки температура суміші досить висока. За допомогою даної технології вдається здійснювати укладання протягом мінімального часу за рахунок меншого проходження котком.

image
image

Статичне ущільнення
Власна вага котка забезпечує статичне ущільнення асфальтного покриття. Для даної мети застосовуються і тандемні котки на пневматичних колесах, але вони забезпечують досить слабке ущільнення в порівнянні з вібраційними котками.
Віброкатки незамінні в застосуванні завдяки своїм чудовим робочим якостям і якісного ущільнення. Вони вимагають мінімального числа проходів, що істотно заощаджує час. Вібрація від котка зменшує тертя продукту всередині суміші, а завдяки масі котка і динамічного навантаження, рівень щільності покриття асфальту підвищується. Відповідно, для віброкотка основоположним показником служить вага і значення вібрації, а саме частота і амплітуда.
Якщо виникне необхідність покриття в кілька шарів, застосовуються тандемні котки, що дозволяють видавати різні амплітуди і частоти вібрації вальців.
Швидкість роботи для такої техніки варіюється в межах від 3-х до 6-ти км на годину.
Але застосовувати вібраційні котки необхідно вкрай обережно, оскільки величезна кількість проходів здатна призвести до розпушення продукту і руйнування структури покриття завдяки надмірній вібрації.

до всіх новин